emain_icon Наша пошта
mkkp@tk.te.ua
emain_icon Телефон
0352-26-90-39
emain_icon Тернопіль
вул. Мирона Тарнавського, 7

Екскурсія на видавництво "Підручники і посібники" (2023р.)

Головна - Екскурсія на видавництво "Підручники і посібники" (2023р.)

15 червня 2023 р. учні групи ОВА-20 разом з майстром виробничого навчання Валентиною Юзьків з ВСП "Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім.І.Пулюя" побували на захоплюючій екскурсії на виробництві книжково-журнальної продукції ПП "Підручники і посібники" на вул. Поліській, 6-А. Учні за професією "Оператор комп'ютерної верстки" мали змогу ознайомитися з усіма етапами та операціями виготовлення поліграфічної продукції, починаючи від підготовки паперу і налагодження роботи машин, безпосереднього друку, виготовлення обкладинок, закріплення голограм, фальцування (складання) - аж до завершального етапу упакування та розміщення у складських приміщеннях.
На додрукарській дільниці учням   розповіли, як відбувається налаштування кольорів за колірною моделлю CMYK,  продемонстрували вигляд пластин отриманих в результаті кольороподілу на спеціальному обладнанні фірми AGFA, надали можливість переглянути через збільшувальне скло растрові крапки, з яких формується  колірне зображення. Учні ознайомилися з роботою рулонних ти листових друкарських машин Rapida і Solna. 
Професійна, змістовна розповідь екскурсовода Марії Гап'юк, провідного спеціаліста ПП "Посібники і підручники" зацікавила наших учнів, вони отримали можливість побачити на власні очі, як "народжується" книга, адже вони є своєрідними учасники цього складного технологічного процесу виготовлення друкарських видань. В коледжі учні здобувають основи професії "Оператор  комп'ютерної верстки", навчаються розробляти дизай-макети та виконувати верстку різноманітних друкарських видань, а в друкарні електронний макет записаний у файл на флеш носії чи у "хмарному середовищі" оживає, перетворюється в паперовий вигляд  - книги, посібника, журналу, навчального підручника, який можна потримати в руках, переглянути, вдихнути запах фарби, зрештою в такому вигляді готовий виріб знаходить свого читача! 
Дякуємо працівникам ПП "Підручники і посібники" за надану можливість ознайомитися з роботою підприємства! 
Можливо хтось з учнів, які зараз проходять там виробничу практику, а саме Костишин Назар, Харечко Денис, Смільський Володимир після завершення навчання стануть висококваліфікованими спеціалістами друкарської справи, безпосередньо редакційного відділу, де бере початок створення книги!

Бокове меню

Авторизація