emain_icon Наша пошта
mkkp@tk.te.ua
emain_icon Телефон
0352-26-90-39
emain_icon Тернопіль
вул. Мирона Тарнавського, 7

Історія методичної комісії

Головна - Історія методичної комісії

Швидкоплинно втікає рік за роком. Те, що було вчора, сьогодні вже історія. Свою коротку але вже минувшину має і напрямок комп'ютеризації відділення професійної підготовки Технічного коледжу ТНТУ імені І.Пулюя. 25 років, багато це чи мало? В житті людства – це мить, але для навчального закладу, який святкує 45- річчя це половина часу від дня заснування, отже багато.

Наша передісторія

Для колишнього ПТУ №9, де профілюючими були металообробні, радіотехнічні спеціальності - відкриття в 1987 році спеціальності "Оператор ЕОМ", створення комп'ютерного кабінету №1 (зав. кабінетом Матейчук Юліан Васильович) на базі супер-модних тоді "бекашок" (бытовой компьютер БК-0010) було справжнім проривом, сміливим кроком в перспективне майбутнє комп'ютерних технологій, без яких зараз важко собі уявити будь-яку сферу-людської діяльності. До речі всього тоді було 17 машин, в комплект кожної з яких входило: системний блок з безвінчестерними технологіями, ОЗП –16 Кб, без накопичувачів та з дисководами для дискет, розміром з велику тарілку, вмонтована в системний блок клавіатура, кожна клавіша якої розмальована в різні кольори та обтягнута поліетиленовою плівкою, кольоровий телевізор "Електроника Ц-432Д”. Пізніше появились "Искры" (спільне російсько-болгарське виробництво).

В той час працював комп'ютерний гурток, який своєю метою передбачав використання комп'ютерів для статистики автомобільних засобів на певній ділянці дороги.

В 1983 р. винахідник-аматор Смакоуз Є.В. (майстер виробничого навчання груп регулювальників радіоапаратури Технічного коледжу) в домашніх умовах спаяв персональний комп'ютер "Аіда", з комплектуючих, придбаних за базарними цінами у Львові: двосторонню плату (25 крб.), радіодеталі (50 крб.), пластмасовий корпус (20 крб.), процесор Z-80 фірма Zilog, дві ППЗУ, марки РФ-572, РФ-2, звичайних цифрових – 65 мікросхем. Отже, це був початок ери комп'ютеризації, який пророкував велике майбутнє застосування ЕОМ.

В училищі тоді паралельно набрали дві групи, з терміном навчання 1 рік та З роки. У трирічній групі №39 з такою ж кількістю дівчат (39!) так званий „жіночий батальйон, класним керівником був Кіцінський Р.М., майстер в/н Борейко Б.М. Ця група побувала в Москві на екскурсії, в Ризі на практиці. В1988 був перший випуск групи'' терміном навчання 1 рік. Трирічна випускалась в 1989 році.

До когорти викладачів-піонерів, які працювали з 1987 по 1989 рік з "еомщиками" належить викладач інформатики Назаренкова І.Г., яка тоді вчила учнів працювати на калькуляторах МК-56 (програмований), БЗ-З (інженерний).

З 1989 по 1994 рік в ПТУ N“9 був період застою для "Операторів ЕОМ”.

Створення методичної комісії

Вітри "перемін" 90-х років були благодатними для новоствореного Технічного коледжу ТДТУ. Було багато ідей, мрій щодо реорганізації структури навчального закладу, з'явився й задум відновити спеціальність "Оператор ЕОМ", але вже на базі сучасних персональних комп'ютерів нового покоління. В 1995 році такими ПК були 5 комп'ютерів з 386 процесорами. Дещо пізніше до них добавилися "Поиск-2" та "Intel-80286", які передала як непотріб бухгалтерія коледжу.

Першопрохідцем епохи "відродження" комп'ютерної справи в коледжі став випускник Політехнічного та Педагогічного інститутів (одночасно) Тхір Ігор Любомирович, який зумів згуртувати навколо себе колектив спеціалістів, неординарних особистостей, зокрема Юзьківа Андрія Васильовича, Скоренького Миколу Богдановича, Криницьку Валентину Олександрівну та інших і вдихнути у холодне залізяччя життя, щоб все це закрутилось-завертілось.

Виникла потреба у створенні циклової методичної комісії "Оператор ЕОМ", адже попереду було багато роботи з плануючою документацією, робочими програмами і ін. Саме з жовтня 1995 р. комісія запрацювала. Першими членами циклової комісії були: Тхір І.Л., Данилюк О.А, Гамівка Н.Р., Назаренкова І.Г., Гарбузенко Г.А. Головою комісії був призначений Тхір Ігор Любомирович.

В листопаді 1995 року на місце майстра в/н Гамівки Н.Р, закріпленої за групою ЕОМ-17 з терміном навчання З роки, прийшла пра цювати Криницька В.О. Майстром в/н групи ЕОМ- 10 була Данилюк О.А. Це були дві перші групи операторів ЕОМ, в історії нашої методичної комісії. Першим навчальним кабінетом, де все починалось був кабінет №109 (на сьогодні книгосховище бібліотеки Технічного коледжу).


Група ЕОМ-10 (1995-1998рр.)


Група ЕОМ-17 (1995-1998рр.)

17 жовтня 1995 року обласний центр зайнятості направив на перепідготовку першу навчальну групу за спеціальністю "Оператор ЕОМ". Першими викладачами курсів були Тхір І.Л., Юзьків А.В., Фірман І.Й. З того часу курси перепідготовки стали невід'ємною частиною навчального процесу. До цього часу підготовлено і випущено 56 навчальних групи (це приблизно 1700 випускників). Значний вклад протягом всього періоду внесли такі викладачі курсів, як: Тхір І.Л., Юзьків А.В., Криницька (Юзьків) В.О., Скоренький М.Б., Пласконіс О.М., Білий А.М., Костик Г.П., Пласконіс О.М., Юзьків І.В.


Одна із перших груп обласного центру зайнятості (1996р.)


Державна кваліфікаційна комісія на екзамені слухачів курсів перепідготовки від обласного центру зайнятості (1997р.)


Група обласного центру зайнятості (1998р.)

Перші радощі від маленьких перемог під час виловлювання „злих" вірусів, знаходження спільної мови з операційною системою MS-DOS, інсталяція і переінсталяція по декілька разів незамінного на той час текстового редактора Lexicon та програми для друку Print-fx, що стосується програм Chiwriter та FoxPro – то це вже було вищим пілотажем на той час. Постійний пошук драйверів для принтерів Epson, Hunday, без яких вони ніяк не хотіли друкувати. А навіть і з ними друк міг припинитися на початку, чи посередині сторінки, або здійснюватися зовсім не тим шрифтом, що в оригіналі документу, зате одночасно можна було видрукувати 3-5 сторінок, щоправда під копірку... Лазерні принтери могли хіба що приснитися разом з можливостями локальної мережі. Наймодніший тоді зв'язок між ПК був по так званому нуль-модему.

Ні про які швидкісні процесори не йшлося. Операційна система Windows 3.1 відкрила нові можливості користувачам, але й створила свої проблеми. Треба було освоювати графічне середовище з усіма його елементами, навчитися маніпулювати "мишкою".

Перші кроки 90-х

1996 році дирекція вирішила наростити потужності комп’ютерної техніки на факультеті профпідготовки, а саме, додали 6 нових комп'ютерів, з досить новим на той час AMD-586, де було встановлено модерну на той час операційну систему Windows'95. Хоч і працювали ці ПК з швидкістю "черепахи", але радості від цієї "чудо-техніки" було багато. У зв'язку з розширенням матеріально-технічної бази, та з появою нових навчальних груп виникла необхідність створення нового навчального кабінету та розширення складу методичної комісії. Вона поповнилася «новоспеченим» випускником курсів "Оператор ЕОМ" Скореньким М.Б., який став зав. кабінетом №108 (сьогодні читальний зал бібліотеки).


Майстер в/н Скоренький М.Б. (1997р.)

Восени 1997 року арсенал ПК поповнюється ще 7-ма комп'ютерами Pentium-133, і відповідно з'являється новий комп'ютерний кабінет №202 (нині №2), з аж двома препараторськими. В той же час в нашу методичну комісію влились Пласконіс О.М. та Олеськів С.В.


Майстер в/н Пласконіс О.М. (1997р.)


Майстер в/н Олеськів С.В. (1997р.)

Весною 1998 року відбулася визначна подія в історії методичної комісії – перший випуск двох груп "Операторів ЕОМ", особливо слід відзначити таких випускників, як Басмат Віктор, Борейко Віталій, Древницький Сергій, Єднаківська Світлана, Хотинська Леся, Скрипник Альона, Шпитко Василь, О Павло, Демко Павло, Демчук Михайло, Герман Галя. Восени того ж відбулися кадрові зміни в складі циклової комісії, зокрема вибула Данилюк О.А., на посаді оператора ЕОМ добавився Щурик В.Р. та поновилася на роботі майстер в/н Гамівка Н.Р.


Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання професії “Оператор ЕОМ” взірця 1998 року (кабінет №108)


Учні Борейко В., Попович М., Хотинська О., Скрипник О. із майстром в/н Тхором І.Л. (1997р.)


Група “ЕОМ-30” (1998р.)


Перший випуск груп “Оператор ЕОМ” (1998р.)

1999 рік – знову розширюється комп'ютерна база факультету профпідготовки. Обладнується новий кабінет – лабораторія ЕОМ №“203, (зав. кабінетом Олеськів С.В.). Знаменною подією 1999 року стала перша туристична поїздка в Карпати тодішньої групи ЕОМ-10 та "комп'ютерної" команди викладачів Технічного коледжу. Пізніше такі поїздки зросли в традицію, завершувати навчальний рік спільним відпочинком на свіжому повітрі високо в горах, таких поїздок було вже сімнадцять.


Перша поїздка в Карпати. Група ЕОМ-10 (1999р.)

1999 рік також відзначився відкриттям нової інтегрованої професії “Оператор ЕОМ, Оператор АРМБ (автоматизованого робочого місця бухгалтера)”, яку освоїли викладачі та майcтри в/н нашої методичної комісії. По цій професії із 1999 по 2004 роки було підготовлено 6 груп.


Заняття теоретичного навчання групи ОКН-17 в кабінеті №109 (1999 р.)


Група ЕОМ-30 (другий випуск) із майстром в/н Скореньким М.Б. (1999 р.)

Кінець 1999 року – ознаменувався "омолодженням" складу майстрів в/н – на посаду майстра виробничого навчання переведено оператора ЕОМ Щурика В.Р. Разом з тим, значних змін зазнала комісія – до сонячної Португалії разом з птахами полетів Скоренький М.Б.


Майстер в/н Щурик В.Р. (1999р.)


Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання професії “Оператор ЕОМ” взірця 1999 року (кабінет №202)

2000-2010-і роки

В 2000 році комісія поповнилася новими людьми, зокрема прибули Крива Л.П., Матвіїв Я.С., зате пішов від нас на роботу у редакцію газети "У кожен дім" Щурик В.Р.


Майстер в/н Крива Л.П. (2000 р.)


Майстер в/н Матвіїв Я.С. (2000 р.)

Ще однією значною подією 2000-го року стало під'єднання кабінету №202 до мережі Internet, яке розширило можливості у навчанні та викладачів в самовдосконаленні та переросло у створення в 2001 році на базі кабінету №109 філіалу Локальної Мережевої Академії Cisco для підготовки спеціалістів мережевого обладнання Cisco. Недовго проіснував філіал в нашому коледжі, у зв'язку з фінансовими проблемами та недостатньою рекламою набору слухачів курсів, майже через рік курси довелося закрити.

В 2001 році склад майстрів поповнюється випускником технічного університету Волянюком І.Б., якого прийнято на посаду майстра в/н групи ЕОМ-10 першого курсу, пропрацювавши менше року, він успішно перейшов на вищу ступінь нашого навчального закладу, викладачем спецдисциплін.


Майстер в/н Волянюк І.Б. (2002 р.)


Методична комісія викладачів та майстрів виробничого навчання професії “Оператор ЕОМ” взірця 2002 року із заступником директора з НВР Марціяшем О.М.

2002 рік. Традицію короткочасного перебування на посаді майстра в/н продовжила Сідлович Ю.В. За час її роботи в коледжі відбулася несподівана для всіх членів методичної комісії реорганізація кабінетів №1, 1-А та бібліотеки. Кабінет №1 отримав рівноцінне приміщення, де встановлено нове комп'ютерне забезпечення (комп'ютери Athlon-1200+ з локальною мережею) та "надсучасний" плотер, тоді як кабінет №1-А став затишною трикімнатною квартирою, де одночасно може розміститися ціла група (по окремих кімнатах:).

Без сумніву можна зробити висновок, що для декого з членів методичної комісії "Оператор ЕОМ" посада майстра в/н чи викладача спецдисциплін факультету профпідготовки Технічного коледжу була своєрідним трампліном для подальшого творчого злету, і професійного росту, це зокрема Данилюк О.А, нині кандидат технічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету, спеціалізується по комп'ютерних технологіях; Волянюк І.Б. – довший час був викладачем факультету електронних апаратів Технічного коледжу; Сідлович Ю.В. – викладач інформаційних технологій українсько-польського інституту соціально-інформаційних технологій; Гарбузенко Г.А. – працівник фармацевтичної комерційної фірми.

Крім цього, в 2002 році в коледжі вперше здійснено набір двох груп за новою інтегрованою професією “Оператор ЕОМ, секретар керівника”, підготовка яких була доручена викладачам та майстрам виробничого навчання нашої комісії.


Заняття теоретичного навчання групи ОКН-10 в кабінеті №2 (2002 р.)

В 2003 році до нашої методичної комісії прийшли майстри в/н Хребтова І.В. та Яросевич Л.В. З приходом нових майстрів виросли потужності комп'ютерної техніки. Кабінет №3 обладнано новими комп'ютерами Athlon-1700+, лазерним принтером, сканером та під'єднано до мережі Internet, що дало більші можливості в роботі.

Знаменним для методичної комісії став 2004 рік, коли її склад вперше поповнили два колишніх випускники (1998-2001рр навчання) за професією “Оператор ЕОМ”, що здобули подальшу освіту на факультеті електронних апаратів, а пізніше в ТДТУ ім. І.Пуляю: Костик Г.П. став викладачем предметів професійно теоретичного циклу, а Білий А.М. – майстром виробничого навчання. Ще однією подією в житті методичної комісії в 2004 році став набір першої технічної групи із терміном навчання 1 рік (на базі повної середньої освіти) за професією “Оператор ЕОМ, секретар керівника”. Майстром виробничого навчання в цій групі був призначений власне вищезгаданий Білий А.М.


Майстер виробничого навчання Білий А.М. (2005 р.)


Заняття проводить викладач предметів професійно-теоретичного циклу Костик Г.П. (2008 р.)

2005 рік ознаменувався в житті методичної комісії появою відразу трьох нових інтегрованих професій "Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника" (колишній “Оператор ЕОМ”) (група ОКН-10), "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" (група ОКВ-11) та “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору” (група ЕРО-18), підговка яких проводилась за новими Держстандартами ПТО. Відповідно до нових стандартів відбувся набір також технічної групи (після 11 класу) ОКН-Т2 (професія "Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника").

Відбулись також зміни в кадровому складі методичної комісії. Залишила комісію майстер в/н Хребтова І.В., повернувся із Португалії майстер виробничого навчання Скоренький М.Б., а викладацький склад поповнився відразу трьома викладачами – Тхір Н.П., Семків Л.М. та Пусь (Івасечко) О.В. При чому, Пусь (Івасечко) О.В. була випускницею нашого коледжу і навчалась у тій ж щедрій на таланти групі “Операторів ЕОМ” (1998-2001 р.р.), що і два інших члени нашої методичної комісії Костик Г.П. та Білий А.М.


Викладач предметів професійно-теоретичного циклу Тхір Н.П. (2005 р.)


Викладач предметів професійно-теоретичного циклу Семків Л.М. (2005 р.)


Викладач предметів професійно-теоретичного циклу Пусь (Івасечко) О.В. (2005 р.)

В 2006 році після декретної відпустки до методичної комісії повертається майстер виробничого навчання Юзьків В.О. Крім цього ряди нашої комісії поповнились ще одним майстром виробничого навчання Красулею А.Р. Щодо навчального процесу, в коледжі продовжується набір груп по трьох напрямках: "Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника" (група ОКН-10), "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" (група ОКВ-11) та “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору” (група ЕРО-18), майстром якої став саме Красуля А.Р.


Майстер в/н Красуля А.Р. (2006 р.)


Перша група за пофесією “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору”

2007 рік був дещо складним для методичної комісії, дирекцією коледжу вирішено відмовитись від набору вступників за професіями “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору” та "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" і тому на новий навчальний рік було здійснено набір лише по одному комп’ютерному напрямку "Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника". Правда, слід відзначити, що за цієї професією набрали відразу три групи: дві на базі не повної середньої освіти ОКН-10 та ОКН-11 та одну технічну групу із повною середньою освітою ОКН-Т2 (незмінним майстром в/н якої залишається Білий А.М.).

Наступний 2008 рік, ознаменувався значним зміцненням матеріально-технічної бази професії: закуплено 7 нових комп’ютерів із процесорами Sempron 4200 та сервер доменного контролера на базі процесора Pentium 4. Поряд із цим дирекція коледжу вирішила змінити напрямок підготовки робітничих кадрів за комп’ютерними професіями відновивши набір за інтегрованою професією "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" і відмовив¬шись від набору на базі не повної середньої освіти групи за професією "Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника". Поряд із цим, вирішено відновити набір вступників за професією “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору” (група ЕРО-18). Врезультаті цих змін набрано дві комп’ютерні групу колишніх девятикласників ОКВ-10 та ЕРО-18 та вже традиційну технічну групу на базі повної середньої освітим за професією “Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника" (група ОКН-Т2).

В 2008 році відбулися також зміни і в кадровому складі методичної комісії. Її ряди залишив майстер в/н Білий А.М., тому виникла потреба у новому майстрі виробничого навчання для групи ОКН-Т2. Так у вересні 2008 році склад методичної комісії комп’ютерних професій поповнюється новим майстром. Ним стала Кухта Н.П., яка перейшла до нас із Тернопільського вищого професійно-технічного училища сфери послуг та туризму.


Майстер в/н Кухта Н.П. (2009 р.)

В 2009 році методична комісія поповнюється ще одним майстром виробничого навчання. Ним стала Світова А.І., яка очолила групу ОКН-11. Зате пішла від нас на викладацьку роботу на відділення молодших спеціалістів майстер в/н Крива Л.П., а також майстер виробничого навчання Красуля А.Р. перейшов у методичну комісію радіотехнічних професій нашого коледжу.


Майстер в/н Світова А.І.

Важливою подією у житті комісії стало також відкриття нової інтегрованої професії “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” (група АТО-17). Так почалася співпраця нашої методичної комісії із методичною комісією викладачів та майстрів виробничого навчання професій “Агент з організації туризму, екскурсовод”, “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору”, “Соціальний працівник, гувернер”.

Відновився також набір абітурієнтів із неповною вищою освітою за професією “Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника" (група ОКН-11). Поряд із цим, у зв’язку із недостатнім матеріально-технічним забезпеченням, дирекція коледжу вирішила знову відмовитись від набору абітурієнтів за професією “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору”. Таким чином на перший курс після дев’ятого класу поступили учні відразу по трьох комп’ютерних професіях: "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" (група ОКВ-10), "Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника" (група ОКН-11) та “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” (група АТО-17). Крім цього, із вступників із повною середньою освітою сформовано групу ОКН-Т3, які навчалися за професією “Оператор комп’ютерного набору".

2010 рік особливими подіями у роботі методичної комісії не запам’ятався. Продовжується робота по розвитку одночасно трьох напрямків підготовки робітничих професій – здійснено набір груп за професіями "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" (група ОКВ-10), "Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника" (група ОКН-11) та “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” (група АТО-17), а також технічної групи із вступників з повною середньою освітою по професії "Оператор комп’ютерного набору" (група ОКН-Т3).

У 2011 році суттєво покращено матеріально-технічне забезпечення методичної комісії – в кабінет №10 (зав. кабінетом Пласконіс О.М.) закуплено 7 нових комп’ютерів із процесорами Sempron 4200. Щодо навчального процесу, то як і в попердній рік відбувся набір чотирьох комп’ютерних груп: ОКВ-10, ОКН-11, АТО-17 та ОКН-Т2 (професія "Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника"). В 2011 році, також, відбувався останній випуск групи за професією “Електромеханік з ремонту і обслуговування ЕОМ. Оператор комп’ютерного набору” (група ЕРО-38).


Заняття у групі ЕРО-38 проводить Скоренький М.Б. (2011р.)

В 2011 році методична комісія також поповнилась ще одним молодим викладачем професійно-теоретичного циклу. Ним стала Гаврищук І.В. – випускниця Тернопільського національного педагогічного університету.


Викладач предметів професійно-теоретичного циклу Гаврищук І.В.

2012 рік став новим етапом в історії методичної комісії комп’ютерних професій, завдяки відкриттю ще однієї інтегрованої професії “Оператор комп’ютерного набору, Контролер-касир”. Поява нової професії вимагала наявності відповідних спеціалістів компетентних в цій галузі. Так наша методична комісія поповнилась новим викладачем предметів професійно-теоретичного циклу Паранич Г.В. Разом із тим, вирішено було відмовитись від набору навчальної групи на базі не повної середньої освіти по професії "Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника". Таким чином у 2012 році по комп’ютерних професіях з’явились чотири групи: ОКВ-10 – професія "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки", ОКК-11 – “Оператор комп’ютерного набору, Контролер-касир”, АТО-17 – “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” та ОКН-Т2 – "Оператор комп’ютерного набору" (на базі повної середньої освіти).


Викладач предметів професійно-теоретичного циклу Паранич Г.В.

У 2013 році у наборі абітурієнтів за комп’ютерними професіями знову відбулися зміни – черговий раз відновлено набір за професією "Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника". Як пізніше виявиться це була остання в коледжі група, що освоювала цю інтегровану професію. Разом із тим дирекція коледжу вирішила відмовитись від набору контролерів-касирів. Таким чином в 2013 році на першому курсі відділення професійної підготовки знову були чотири комп’ютерних групи: ОКВ-10 – професія "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки", ОКН-11 – “Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника”, АТО-17 – “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” та ОКН-Т2 – "Оператор комп’ютерного набору" (на базі повної середньої освіти).

У 2014 році до складу нашої методичної комісії долучився ще один її колишній випускник. Ним стала Рожко Г.В., яка в 2007 році закінчила Технічний коледж та здобула професію “Оператор комп’ютерного набору, секретар керівника” і на той момент працювала в коледжі на посаді діловода. Галина Василівна стала ще одним викладачем предметів професійно-теоретичного циклу. Разом з тим у декретну відпустку пішла Гаврищук І.В.


Викладач предметів професійно-теоретичного циклу Рожко Г.В.

Щодо навчального процесу, то на першому курсі відділення професійної підготовки в 2014 році стало на одну комп’ютерну групу менше: ОКВ-10 – професія "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки", АТО-17 – “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” та ОКН-Т2 – "Оператор комп’ютерного набору" (на базі повної середньої освіти).

В 2015 році ряди методичної комісії залишають двоє її “старожилів” – це майстри виробничого навчання Гамівка Н.Р. (була членом МК із невеликою перервою від її заснування в 1995 році) та Олеськів С.В. (член комісії від 1997 року). Натомість склад комісії поповнився молодим майстром виробничого навчання Пістуном В.В., який замінив на посаді майстра в/н Гамівку Н.Р. в групі ОКВ-20.


Майстер виробничого навчання Пістун В.В.

Ще однією подією 2015 року для методичної комісії комп’ютерних професій став перший і поки що останній випуск групи за професією “Оператор комп’ютерного набору, Контролер-касир” (група ОКК-31). У зв’язку із випуском групи контролерів-касирів та закриття цієї професії літом 2015 року ряди комісії залишає викладач предметів професійно-теоретичного циклу Паранич Г.В.


Група “Оператор комп’ютерного набору, Контролер-касир” (ОКК-31)

З вересня 2015 року на першому курсі відділення професійної підготовки знову з’явились лише три комп’ютерних групи: ОКВ-10 – професія "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки", АТО-17 – “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” та ОКН-Т2 – "Оператор комп’ютерного набору" (на базі повної середньої освіти).

В 2016 році після більше як 10-и річного стажу ряди методичної комісії залишив викладач предметів професійно-теоретичного циклу Костик Г.П., перейшовши на посаду викладача відділення молодших спеціалістів.

У 2016 році також відбувся останній випуск групи за професією “Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника” (група ОКН-31). Із її випуском фактично закінчилася епоха професії, з якої все починалося для нашої комісії. Професія “Оператор ЕОМ”, пізніше “Оператор комп’ютерного набору” іде в історію. Ще через рік у 2017 році відбувся випуск останньої технічної групи “Оператор комп’ютерного набору” на базі вступників із повною середньою освітою із терміном навчання 1 рік, а в 2019 році відбудеться випуск останньої інтегрованої із оператором комп’ютерної верстки та агенетом з організації виробництва професії “Оператор комп’ютерного набору”. Щож, нові реалії вимагають змін. Життя продовжується...


Остання група за професією “Оператор комп’ютерного набору, Секретар керівника”

На перший курс у 2016 році набрано знову лише три групи комп’ютерних професій: ОКВ-10 – професія "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки", АТО-17 – “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” та ОКН-Т2 – "Оператор комп’ютерного набору" (на базі повної середньої освіти).

Разом з тим 2016 рік ознаменувався покращенням матеріально-технічного забезпечення методичної комісії – в кабінет №1 (зав. кабінетом Скоренький М.Б.) закуплено 7 нових комп’ютерів.


Виробниче навчання в кабінеті №1 проводить Скоренький М.Б.

2017 рік став новим переломним моментом в житті методичної комісії комп’ютерних професій. Відкрито відразу два нових напрямки підготовки робітничих кадрів за комп’ютерними професіями – це “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” (група ОПЗ-10) та “Офіс-адміністратор” (група ОА-Т2) із терміном навчання 1 рік на базі повної середньої освіти. Натомість припинено набір вступників за професіями "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки", “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” та "Оператор комп’ютерного набору" (на базі повної середньої освіти). Відповідно на першому курсі відразу на дві групи скоротилась кількість комп’ютерних груп.


Заняття у групі ОПЗ-10 проводить Рожко Г.В. (2018р.)


Заняття у групі ОПЗ-10 проводить Тхір І.Л. (2018р.)


Виробниче навчання у групі ОА-Т2проводить Кухта Н.П. (2018р.)

В 2018 році відбувається випуск двох комп’ютерних груп за професіями (передостанніх за цими професіями) "Оператор комп’ютерного набору, Оператор комп’ютерної верстки" (АТО-37 ОКВ-30) та “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору” (група АТО-37).

Поряд із цим відбулися зміни і в складі методичної комісії. Майстер виробничого навчання Світова Алла Іванівна перейшла в методичну комісію «Гувернер. соціальний робітник», «Агент з організації туризму. оператор комп'ютерного набору», «Агент з організації туризму. Майстер готельного обслуговування».


Заняття у групі ОКВ-30 проводить Юзьків В.О. (2018р.)

Початок 2019 року ознаменувався змінами в матеріально-технічному забезпеченні нашої комісії. Майстерню технологій документаційного управління (Зав. кабінетом-лабораторією Яросевич Л.В.) перенесено з кабінету №11 в кабінет №23 і оснащено більш сучасними комп’ютерами та офісним обладнанням.

Літом 2019 року відбувається останній випуск групи АТО-37 за інтегрованою професією “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору”, що проіснувала в коледжі рівно 10 років (2009-2019рр.). За цей період по даній професії навчалось 8 груп загальною кількістю 256 випускників.


Остання група за професією “Агент з організації туризму, Оператор комп’ютерного набору”

Крім цього, у 2019 році відбувся випуск останньої групи за інтегрованою професією “Оператор комп’ютерної верстки. Оператор комп’ютерного набору”. Натомість, розпочато набір учнів за професією “Оператор комп’ютерної верстки. Адміністратор”, яка стала продовженням багаторічної славної історії “Операторів комп’ютерної верстки” в Технічному коледжі. Також продовжено набір груп за професією “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” (група ОПЗ-10).

2020 рік для для нашої комісії розпочався із трагічної події. 19 січня 2020 року пішов із життя наш співробітник, майстер виробничого навчання Скоренький Микола Богданович, який був душею будь-якої компанії, міг знайти слова, щоб утішити, розвеселити, завжди міг дати мудру пораду, був доброю та чуйною людиною, справжнім другом, колегою.  

Світла та вічна пам'ять Скоренькому Миколі Богдановичу 

Весна 2020 року принесла нові випробування для нашої методичної комісії. У зв'язку із пандемією коронавірусу COVID-19 у цілому світі розпочався карантин і навчальний рік довелось закнічувати дистанційно. Викладачам та учням нашої методичної комісіії довелось освоювати нові технології дистанційного навчання. В цих умовах в пригоді стали сайти електронного навчання з предметів "Засоби комп'ютерних інформаційних систем", "Основи комп'ютерної графіки та web-дизайну", "Технології обробки інформації", розроблені нашими виладачами Тхором І.Л. та Рожко Г.В. та платформи дтистанційного навчання Google Classroom та Moodle. Крім цього, для самостійної підготовки та виконання домашніх завдань учні активно використовували електронну бібліотеку, яка працює на сайті нашої методичної комісії.

Навчальний рік 2019-2020 закінчився випуском першої групи (група ОПЗ-30) за професією "4113. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення".

 

Бокове меню

Авторизація